Buty dla afryki

Masz w szafie sportowe buty, których już nie nosisz? Nie wyrzucaj ich, mogą się jeszcze przydać. Fundacja Buty dla Afryki (Shoe4Africa) kolejny raz przymierza się do wysłania przesyłki do Kenii.

W Afryce chodzenie w butach pozwala unikać i zapobiegać zarażeniu różnymi pasożytami, w tym tak groźnego dla zdrowia tęgoryjca z rodziny nicieni. Jest to także jeden ze sposobów na promocję zdrowego stylu życia. Zbierane przez Fundację buty nie są rozdawane, ale są zachętą i nagrodą w licznych programach edukacyjnych i zawodach sportowych. Stanowią motywację, nie jałmużnę. To ważny element szeroko pojętego systemu edukacji społecznej w Kenii. Fundacja Shoe4Africa już nie tylko wysyła obuwie do Kenii, ale wybudowała tam też szkołę i szpital. Sportowe obuwie w kenijskich warunkach sprawdza się najlepiej. Jest lekkie, można w nim chodzić bez skarpet, a jednocześnie zakrywa całą stopę.

Nie każdego stać na buty, a przecież zdrowie nie ma ceny.

Ambasadorami akcji jest wielu znanych sportowców. Również Ultramaraton Podkarpacki włączył się w akcję :)

Zachęcamy Was bardzo do przyniesienia na Podkarpacką Pradolinę (wycieczkę biegową organizowaną 07.02) butów, których już nie używacie, a szkoda Wam wyrzucić do kosza, bo łączą się z nimi wspomnienia z tras biegowych.

Nie warto by porastały kurzem, kiedy inni mogą z nich jeszcze skorzystać!

Prosimy o przynoszenie butów sportowych, czystych , bez dziur i powiązanych ze sobą sznurówkami ( ułatwi nam to pakowanie do wysyłki ). Buty będzie można wrzucać przed wycieczką biegową do pojemników znajdujących się w samochodzie serwisowym UP (na parkingu Olszynki Park obok mostu Zamkowego, ul. Wojciecha Kilara w Rzeszowie) lub po wycieczce w Głogowie Młp. ( ok. 11 – 12.30 -  jeżeli chcecie  biec z lekkim balastem lub ktoś ze znajomych nie biegnących z nami, będzie chciał dołączyć się do akcji).